Home / Media o nas

Prasa

 

02-12-2012
Południk Zero

Spotkanie z Warsaw Sirens

W ramach festiwalu 2. Sports Film Festival 360 w Południku Zero odbyło się z Warsaw Sirens – pierwszą w Polsce drużyną kobiecego futbolu amerykańskiego.

07-01-2013
Extrapoint

Futboliści w spódnicach

Instrukcje przed treningiem żadnego z istniejących dotąd polskich klubów futbolu amerykańskiego nie kończyły się punktem: „5. Kolor paznokci dowolny”. Dzięki Warsaw Sirens to już jednak przeszłość.

Radio

 

18-11-2012
Antyradio

Syrena z piłką

Warszawska syrenka w nowym wydaniu. Futbolowym. Drużyna Warsaw sirens (sajrens) w niedzielę zrobiła trening otwarty,. Każda warszawianka mogła sprawdzić jak się w ten futbol amerykański gra.

09-05-2013
Radio WNET

Kobiety też grają w futbol

Futbol amerykański to sport dla wszystkich. Naprawdę warto spróbować – mówiła w Wieczornym Magazynie WNET Katarzyna Zachaj, zawodniczka żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens.

Internet

 

27-08-2012
SPORT.PL

Warsaw Sirens powstały z zazdrości. Pierwsza żeńska drużyna futbolowa w Polsce

Na treningach Warsaw Spartans zawsze kręciło się nas kilka – dziewczyn lub żon zawodników. I myślę, że choć żadna z nas głośno się do tego nie przyznawała, to wszystkie zazdrościłyśmy chłopakom. Dlatego teraz mówię, że Sirens powstały z zazdrości – mówi Marta Konopka-Mrozek, kapitan pierwszej w Polsce żeńskiej drużyny futbolowej Warsaw Sirens.

30-08-2012
Moje Miasto – Warszawa

Warszawskie syreny wchodzą do męskiego sportu

Męskich drużyn grających w futbol amerykański jest w naszym kraju już około 40. Teraz dołączy do nich zespół inny niż wszystkie, bo w Warsaw Sirens grają wyłącznie panie. – Mam nadzieję, że kiedyś w Polsce będzie kobieca liga futbolu amerykańskiego. Na razie zakładamy pierwszą drużynę, czyli przecieramy szlaki – mówi Marta Konopka-Mrozek z Warsaw Sirens.

30-08-2012
Z CZUBA.PL

10 rzeczy, których nie wiedzieliście o kobiecym futbolu amerykańskim, a teraz będziecie wiedzieć

Mamy w Polsce pierwszą kobiecą drużynę futbolu amerykańskiego. Miano to już zawsze należeć będzie do Warsaw Sirens, których utworzenie jest niezłą okazją, żeby trochę poszperać i przedstawić Wam wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o żeńskim futbolu amerykańskim, ale akurat byliście zbyt zajęci hodowaniem kapibar, żeby o to zapytać.

18-11-2012
Moje Miasto – Warszawa

Futbol amerykański także dla dziewczyn!

Pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego istnieje dopiero od 3 miesięcy, a już na treningach pojawia się regularnie 30-40 dziewczyn.

27-12-2012
Warszawa – Naszemiasto.pl

Warsaw Sirens łamie wszelkie stereotypy. Pierwsza żeńska drużyna futbolowa w Polsce

Futbol amerykański jak się okazuje, to nie tylko sport dla mężczyzn. Udowadniają to zawodniczki Warsaw Sirens, które tworzą pierwszą w Polsce kobiecą drużynę futbolową, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem warszawianek.

26-12-2012
PLFA

Futbol i Baby

Nadchodzi koniec świata. Ewidentnie. I nawet nie mam na myśli Majów, czy jakichś tam Czerwonych Krzyży, meteorytów i innych ciał niebieskich, które mają nam przebiegunować Ziemię. Armagedon jest bliski, bo… kobiety wkraczają na boiska futbolu amerykańskiego.

16-01-2013
NFL Poland

„Syrenki” z jajowatą piłką

W ostatnich miesiącach wiele się dzieje w futbolu amerykańskim w naszym kraju. Bez wątpienia jedną z najważniejszych rzeczy są kobiece kluby, które raz po raz powstają w kolejnych miastach w Polsce.

Miałem ostatnio przyjemność porozmawiać z zawodniczkami Warsaw Sirens o ich początkach z jajowatą piłką, o klubie i jeszcze kilku ciekawych rzeczach.

14-03-2013
Linia Miejska

Warsaw Sirens [Linia Miejska]

Warsaw Sirens to pierwsza w Polsce drużyna futbolu amerykańskiego, która składa się wyłącznie z kobiet. (wp)