Media o nas

TelewizjaRadioPrasaInternet
26-02-2019 TVP2
„Warszawskie Syreny”

Reportaż Agnieszki Goli dla Magazynu Ekspresu Reporterów: Bohaterki reportażu siniaki liczą z entuzjazmem, bo to oznacza, że mecz był udany. Tworzą pierwszą polską drużynę footballu amerykańskiego i na swojej skórze przerabiają, co znaczy być pionierem. Również finansowo… (od 18 minuty)

Oglądaj

03-02-2019 TVN
Poznajcie Polki, które grają w futbol amerykański – „Warszawskie Syreny”

Reportaż o Warsaw Sirens był częścią materiału „Wielki finał Super Bowl – amerykańskie święto narodowe”. Wideo zostało umieszczone pod artykułem – na dole strony.

Oglądaj

07-01-2018 TVN24
Poznajcie Warsaw Sirens. To pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego

Oglądaj

09-01-2017 TTV
Rekrutacja do Warsaw Sirens

Oglądaj

09-07-2016 TVP Warszawa
Wiadomości Sportowe

Oglądaj

23-01-2016 TVP Warszawa
CAMPWARSAW Kobiecy Camp Futbolu Amerykańskiego

Oglądaj

29-10-2015 TVP Warszawa
Wiadomości Sportowe

Oglądaj

14-05-2014 TVP
Kobiecy Super Bowl

Oglądaj

23-03-2014 TVP
Dziewczyny biorą się za bary, zobacz Syreny znad Wisły

Oglądaj

02-09-2021 RolskieRadio

Warsaw Sirens rozpoczynają sezon

Futbolistki amerykańskie jedynej polskiej aktywnej drużyny wystąpią w lidze czeskiej.                                                        Po raz trzeci futbolistki Warsaw Sirens będą uczestniczkami rozgrywek ligi czeskiej. To dlatego, że w Polsce nie mają z kim rywalizować. Jak podchodzą do tego wyzwania? Jak trenują i werbują nowe zawodniczki? Między innymi na te pytania w Strefie sportu odpowiedziała ofensywna liniowa Sirens Ola Soroczyńska. Pierwszy mecz warszawskiej drużyny już w niedzielę 5 września.

Czytaj więcej

17-06-2021 Eska Rock

Stąpasz twardo po ziemi i nie boisz się siniaków? Zgłoś się do Warsaw Sirens i zostań Warszawską Syrenką!

Z ochraniaczami, siniakami i endorfinami. Tak wyglądają treningi i rozgrywki Warsaw Sirens – pierwszej polskiej drużyny kobiecego futbolu amerykańskiego. Panie, które nie boją się bezpośredniego starcia z przeciwnikami na boisku, w tej chwili mają szansę dołączyć do tej wyjątkowej drużyny, bo w Warsaw Sirens trwa rekrutacja.

Czytaj więcej
20-02-2020 Radio Eska
Grają w amerykański futbol, uwielbiają Wiedźmina i… śpiewają!

Stołeczna żeńska drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens nagrała piosenkę nawiązującą do słynnego serialu na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego. Zawodniczki mają nadzieję, że „Toss a coin to your Siren” stanie się hitem i pomoże im grać w profesjonalnej lidze czeskiej.

Czytaj więcej

16-11-2019 Weszło.fm
Warsaw Sirens w „Dwójce bez Sternika”

Zawodniczki Warsaw Sirens – Ola Żakowska i Aleksandra Soroczyńska – opowiadały o naszej drodze do vice-mistrzostwa Czeskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Czytaj więcej

30-07-2019 Polskie Radio Dzieciom
Warsaw Sirens w Polskim Radiu Dzieciom

Podczas audycji o wakacyjnych sportach, opowiadałyśmy o tym czym jest futbol amerykański, kto może w futbol grać i o naszych planach dołączenia do Ligi Czeskiej.

Czytaj więcej

26-04-2019 weszło.fm
Amerikan Drim

Audycja poświęcona w całości Warsaw Sirens, naszej historii, zawodniczkom, pomysłom na rozwój i przeciwnościom. Opowiadałyśmy z czym wiążę się decyzja o przystąpieniu do Czeskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego i jak będziemy musiały sobie z tym poradzić.

25-05-2019 Polskie Radio Czwórka
Polki grają w futbol amerykański… i wygrywają!

W Polsce nie ma żeńskiej ligi futbolu amerykańskiego, więc takie mecze są dla warszawskich Syren bardzo ważne. Nic dziwnego, że polskie zawodniczki walczyły o zwycięstwo do samego końca, ale to samo można powiedzieć o drużynie z Pragi.

Czytaj więcej

19-02-2019 Polskie Radio Program I
Wizyta na treningu Warsaw Sirens

Reportaż Patryka Bedlińskiego był częścią audycji Cztery Pory Roku.

Czytaj więcej

08-01-2019 Radio Eska
Warsaw Sirens prowadzą rekrutację do drużyny futbolu amerykańskiego

To może być nie lada wyzwanie na początek roku – pierwsza w Polsce i jedyna w Warszawie kobieca drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens poszukuje nowych zawodniczek.

Czytaj więcej

04-04-2017 Radio Aktywne PW
Wywiad z zawodniczkami futbolu amerykańskiego z drużyny Warsaw Sirens

Wywiad Wtorkowej Aktywacji z Kingą Kruk i Agatą Lonc – zawodniczkami Warsaw Sirens, które opowiedziały nam o futbolu amerykańskim.

Czytaj więcej

10-01-2017 Polskie Radio
Warsaw Sirens w Polskim Radiu Dzieciom
31-08-2016 Radio Kampus
Warsaw Sirens w Radiu Kampus
05-06-2016 Polskie Radio Czwórka
Dzień Kobiet

W pierwszej godzinie odwiedzą nas Warszawskie Syrenki. Jest to kobiecy zespół footballu amerykańskiego. Na przełomie sierpnia i września 2012 r. odbył się pierwszy w Polsce kobiecy trening futbolowy. Pojawiło się na nim kilkanaście dziewczyn, które kierując się miłością do futbolu amerykańskiego postanowiły poznać ten sport nie tylko od teoretycznej, ale przede wszystkim od praktycznej strony. Tak właśnie powstała Drużyna Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

03-06-2015 Polskie Radio Czwórka
Warszawskie Syrenki

Na boisku walczą jak lwy, po meczu wracają do pracy za biurkiem. To Warsaw Sirens, pierwsza kobieca drużyna futbolu amerykańskiego.

Czytaj więcej

25-04-2016 Radio Dla Ciebie
Poranek RDC: Warsaw Sirens

Za nami pierwszy, historyczny mecz żenskiej drużyny futbolowej wygrany przez stołeczną drużynę – Warsaw Sirens. W „Poranku RDC” zawodniczki – Ewa Staniewska, Aleksandra Soroczyńska, Katarzyna Malarek i trener zespołu – Artur Makara.

Czytaj więcej

18-05-2015 Radio Poland
What’s Up :: American football – ladies, please!

As men’s teams have firmly set foot in Poland, the time has come for pioneer efforts of equally talented and determined women.

Czytaj więcej

09-08-2014 Polskie Radio Czwórka
Warsaw Sirens: futbol amerykański to sport, w którym możemy się „wyżyć”

Warsaw Sirens to pierwsza i jak na razie jedyna kobieca drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce. Choć wielu sport ten kojarzy się z „testosteronem, biegającym po boisku”, Warszawskie Syrenki Maria Brzyzek i Aleksandra Łukasiewicz przekonują, że kobiety spisują się w nim równie dobrze.

Czytaj więcej

26-05-2014 Polskie Radio Czwórka
Warsaw Sirens na boisku walczą jak lwy

Był przełom sierpnia i września 2012 roku. Na pierwszy żeński trening futbolowy przyszło ponad 30 dziewcząt. Tak właśnie powstała drużyna Warsaw Sirens – pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego.

Czytaj więcej

07-05-2014 Radio PIK
Pierwszy mecz futbolu amerykańskiego kobiet w Polsce 10 maja

Zawodniczki Warsaw Sirens rozegrają 10 maja pierwszy w Polsce mecz kobiecego futbolu amerykańskiego. Rywalkami w spotkaniu, które odbędzie się w Warszawie, będzie francuska drużyna Molosses.

Czytaj więcej

09-05-2013 Radio WNET
Kobiety też grają w futbol

Futbol amerykański to sport dla wszystkich. Naprawdę warto spróbować – mówiła w Wieczornym Magazynie WNET Katarzyna Zachaj, zawodniczka żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

18-11-2012 Antyradio
Syrena z piłką

Warszawska syrenka w nowym wydaniu. Futbolowym. Drużyna Warsaw sirens) w niedzielę zrobiła trening otwarty. Każda warszawianka mogła sprawdzić jak się w ten futbol amerykański gra.

Czytaj więcej

08-09-2016 Girls. Dziewczyny trenują
Warsaw Sirens – Rozmiar nie ma znaczenia
24-04-2016 opole.sport.pl
Futbol amerykański w wydaniu kobiecym. Pierwszy taki mecz w Polsce!

Na stadionie miejskim im. Opolskich Olimpijczyków rozegrano pierwszy w historii polskiego sportu mecz kobiecych drużyn futbolu amerykańskiego. W tym to gospodynie z AZS Vixens podejmowały Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

18-05-2015 Gazeta Stołeczna
Kobiety w męskiej dyscyplinie. Pierwsza taka drużyna

Pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego szuka kandydatek do gry. Okazja, by dołączyć lub tylko obejrzeć trening, nadarza się w sobotę.

Czytaj więcej

26-04-2015 opole.sport.pl
W Opolu rozegrano pierwszy w Polsce mecz futbolu amerykańskiego kobiet

Kto by się spodziewał, że do historycznego spotkania futbolistek amerykańskich dojdzie właśnie u nas. W sobotę na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków zmierzyły się futbolistki AZS Vixens Opole i Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

26-08-2014 New York Times
Poland Embraces Football That Has a Rougher Side

The roster of teams now includes eight so-called top teams, like the Eagles, and 10 Division 1 teams, 22 Division 2 teams and dozens more junior league and indoor arena football teams. There is even one all-women’s team, the Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

11-05-2014 warszawa.sport.pl
Kobiety też grają w futbol amerykański. Historyczny mecz Sirens z Molosses

Zawodniczki Warsaw Sirens, jedynego w Polsce żeńskiego zespołu futbolu amerykańskiego, rozegrały swój debiutancki mecz – i to od razu na międzynarodowym poziomie. W sobotę zmierzyły się z Francuzkami z zespołu Molosses équipe féminine.

Czytaj więcej

09-05-2014 sport.warszawa.pl
Kobiecy debiut futbolowy w Polsce. Syreny zagrają na Bemowie z francuskim zespołem

W sobotę o 17 Warsaw Sirens zagrają na Bemowie z francuską drużyną kobiecą Molosses équipe féminine. Będzie to pierwszy mecz futbolu amerykańskiego kobiet w Polsce.

Czytaj więcej

29-03-2014 Gazeta Stołeczna
Warsaw Sirens: kobiety podbijają futbol amerykański

Pieniądze na koszulki zebrały przez internet, będą czarno-różowe. Warsaw Sirens, jedyna kobieca drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, szykuje się do pierwszego meczu. I od razu międzynarodowego – z Francją. – To będzie historyczne wydarzenie! – deklarują

Czytaj więcej

02-12-2012 Południk Zero
Spotkanie z Warsaw Sirens

W ramach festiwalu 2. Sports Film Festival 360 w Południku Zero odbyło się z Warsaw Sirens – pierwszą w Polsce drużyną kobiecego futbolu amerykańskiego.

Czytaj więcej

07-01-2013 Extrapoint
Futboliści w spódnicach

Instrukcje przed treningiem żadnego z istniejących dotąd polskich klubów futbolu amerykańskiego nie kończyły się punktem: „5. Kolor paznokci dowolny”. Dzięki Warsaw Sirens to już jednak przeszłość.

Czytaj więcej

 
21-05-2021 Wojtek Góralski 
Kobiety,które pokochały Futbol Amerykański |Na zajawce #6

Poznajcie kobiety, które pokonany dystans przeliczają w jardach, a zamiast torebek kolekcjonują siniaki i przyłożenia. Przed Wami zawodniczki Warsaw Sirens – jedynego w Polsce zespołu futbolu amerykańskiego kobiet.

Oglądaj

09-02-2020 Interia

Warsaw Sirens – jedyna taka drużyna w Polsce

Na początku nie miałam pojęcia, o co chodzi w tej dyscyplinie sportowej. Widziałam tam dużo dynamiki i zderzeń, więc chyba dlatego tak bardzo spodobała mi się ta gra. Dziś już nie wyobrażam sobie życia bez niej – mówi Aleksandra „Harpagan” Łukasiewicz, zawodniczka jedynej w Polsce żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens. 

Oglądaj

20-08-2019 Footbolowo Połamany
Futbol to nie tylko pasja, to styl życia.

Wywiad z zawodniczkami Warsaw Sirens! Magdalena i Agata opowiadają o dążeniu do sportowej doskonałości na miarę mistrzów olimpijskich, siostrzanej agresji na boisku, o tym dlaczego futbol amerykański jest nawet dla byłych tancerek i dlaczego bardzo chcemy by było więcej kobiecych drużyn FA w Polsce.

Czytaj

 

12-06-2019 Holistic News
Jedyny taki klub w Polsce

Materiał video nakręcony podczas treningów i meczu Warsaw Sirens vs Budapest Wolves Ladies.

Oglądaj

03-01-2019 girlsroom.pl
Gra do bramki akceptacja

– Przez 25 lat swojego życia miałam ogromne problemy z tym, jak wyglądam i jak czuję się sama ze sobą. Mam dwójkę dzieci i moje ciało się bardzo zmieniło. Jakoś nie umiałam się w tym wszystkim odnaleźć. Aż do teraz – opowiada nam jedna z zawodniczek Warsaw Sirens, czyli kobiecej drużyny futbolowej czy raczej wspólnoty, gdzie można się i poruszać, i poczuć akceptowaną.

Czytaj więcej

18-06-2017 Naszemiasto.pl
Warsaw Sirens vs Prague Harpies. Warszawianki triumfowały!

Futbol amerykański, choć nie cieszy się w Polsce popularnością, ma w stolicy wielu wiernych fanów. Świadczyć może o tym frekwencja na niedzielnym meczu. Jak zawsze zawodniczki nie zawiodły oczekiwań kibiców, a zacięta walka trwał do samego końca. Finalnie Czeszki uległy warszawskiej drużynie.

Czytaj więcej

16-04-2017 wp.tv
#dziejesię

Szybko i ciekawie o wszystkim, co ważnego wydarzyło się w kraju i na świecie. We współpracy z załogami Wirtualnej Polski, dowiecie się, co dzieje się w sieci, poznacie reakcje na bieżące wydarzenia i usłyszycie o wszystkim, co najistotniejsze dla każdego Polaka. Maciejowi Orłosiowi i Małgorzacie Serafin – prowadzącym program – pomogą dziennikarze, korespondenci, wydawcy i producenci.

Czytaj więcej

05-01-2017 Fakt24
Polacy oszaleli na punkcie tego sportu!

Czytaj więcej

03-01-2017 Naszemiasto.pl
Warsaw Sirens szukają zawodniczek. „Ten sport pomoże ci wydobyć twój prawdziwy charakter”

Warsaw Sirens, kobieca drużyna futbolu amerykańskiego, szukają nowych zawodniczek. Jeśli jeszcze nie wymyśliłyście dla siebie żadnego postanowienia noworocznego, niech będzie nim spróbowanie gry w futbol amerykański. Nabór do zespołu odbędzie się 8 stycznia przy ul. Białowieskiej.

Czytaj więcej

21-11-2016 Fakt24
Zdecydowały się na ostrą grę. To musi boleć!

Męskich drużyn grających w futbol amerykański jest w Polsce kilkadziesiąt. Żeńskich jedynie dwie. Jedną z nich jest Warsaw Sirens – pierwszy żeński zespół futbolu amerykańskiego w naszym kraju. – Praca z kobietami jest inna niż z mężczyznami. Tych drugich częściej trzeba motywować, kobietom z kolei poświęcić więcej czasu na tłumaczenie schematów – mówi Przemysław Wolski, trener Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

02-09-2016 youtube.pl
Catz 'n Dogz – Get It Right (feat. Tanika) [Official Video]

Czytaj więcej

09-07-2016 Sportowe Fakty
Warsaw Sirens – Vixens Opole 42:0

W sobotnie popołudnie na boisku OSiR Bemowo w Warszawie odbył się mecz futbolu amerykańskiego kobiet. Był to dopiero drugi mecz rozegrany przez polskie drużyny. Warsaw Sirens pewnie pokonały Vixens Opole 42:0.

Czytaj więcej

06-06-2016 warszawa.pl
Twierdza Modlin zdobyta przez uczestników biegu Runmagedon

Twierdza Modlin pod Warszawą stała się w sobotę areną ekstremalnej zabawy w biegu przeszkodowym Runmageddon.

Czytaj więcej

16-05-2015 sport.wp.pl
Meska rzecz: Maria, która nie ma z kim walczyć
25-04-2015 24Opole
AZS Vixens pierwszy raz starły się z rywalkami

Wynikiem 14:20 dla warszawskich Syren zakończył się pierwszy mecz AZS Vixens Opole. Lisiczki z Opola walczyły zawzięcie z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Warszawy i choć szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść gości, to są zadowolone z występu.

Czytaj więcej

10-01-2015 Naszemiasto.pl
Futbol amerykański także dla dziewczyn!

Pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego istnieje dopiero od 3 miesięcy, a już na treningach pojawia się regularnie 30-40 dziewczyn

Czytaj więcej

10-01-2015 Naszemiasto.pl
Warszawskie syreny wchodzą do męskiego sportu

Grupa warszawianek postanowiła stworzyć drużynę futbolu amerykańskiego. Nabór wciąż trwa. Próbny trening już w niedzielę.

Czytaj więcej

09-01-2015 Naszemiasto.pl
Pierwszy mecz futbolu amerykańskiego kobiet. Warsaw Sirens przeciwko… Francuzkom

Warsaw Sirens, pierwsza kobieca drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, zagra 10 maja mecz z zawodniczkami Molosses z Francji.

Czytaj więcej

04-12-2014 gridironqueendom.com
Meet the Warsaw Sirens – pioneers of women’s tackle football in Poland

The Warsaw Sirens are the first and, so far, only female American football team in Poland. The team was started over two years ago in September 2012. There were about 30 young women who attended the first training session, all of whom had only previously cheered for the men in the PLFA (the Polish League of American Football).

Czytaj więcej

16-07-2014 VICE
Syreny Warszawy

Ten sport nie jest jak inne, tu musisz się nastawić, że będzie ból i o nim nie myśleć

Czytaj więcej

11-05-2014 Sportowe Fakty
Syreny oczarowały kibiców, za nami pierwszy w Polsce mecz futbolu amerykańskiego kobiet

W sobotę na warszawskim Bemowie odbył się historyczny, pierwszy w Polsce oficjalny mecz futbolu amerykańskiego kobiet. Świeżo założony zespół Warsaw Sirens zmierzył się z francuską drużyną Molosses.

Czytaj więcej

14-03-2013 Linia Miejska
Warsaw Sirens [Linia Miejska]

Warsaw Sirens to pierwsza w Polsce drużyna futbolu amerykańskiego, która składa się wyłącznie z kobiet. (wp)

Czytaj więcej

16-01-2013 NFL Poland
„Syrenki” z jajowatą piłką

W ostatnich miesiącach wiele się dzieje w futbolu amerykańskim w naszym kraju. Bez wątpienia jedną z najważniejszych rzeczy są kobiece kluby, które raz po raz powstają w kolejnych miastach w Polsce. Miałem ostatnio przyjemność porozmawiać z zawodniczkami Warsaw Sirens o ich początkach z jajowatą piłką, o klubie i jeszcze kilku ciekawych rzeczach.

Czytaj więcej

27-12-2012 Warszawa – Naszemiasto.pl
Warsaw Sirens łamie wszelkie stereotypy. Pierwsza żeńska drużyna futbolowa w Polsce

Futbol amerykański jak się okazuje, to nie tylko sport dla mężczyzn. Udowadniają to zawodniczki Warsaw Sirens, które tworzą pierwszą w Polsce kobiecą drużynę futbolową, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem warszawianek.

Czytaj więcej

26-12-2012 PLFA
Futbol i Baby

Nadchodzi koniec świata. Ewidentnie. I nawet nie mam na myśli Majów, czy jakichś tam Czerwonych Krzyży, meteorytów i innych ciał niebieskich, które mają nam przebiegunować Ziemię. Armagedon jest bliski, bo… kobiety wkraczają na boiska futbolu amerykańskiego.

Czytaj więcej

18-11-2012 Moje Miasto – Warszawa
Futbol amerykański także dla dziewczyn!

Pierwsza w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego istnieje dopiero od 3 miesięcy, a już na treningach pojawia się regularnie 30-40 dziewczyn.

Czytaj więcej

02-09-2012 patelniapoglowie.pl
Warsaw Sirens – trening

Jeśli futbol amerykański w Polsce kojarzy Ci się wyłącznie z mężczyznami, to jesteś w błędzie – od dziś kojarzyć się będzie także z kobietami, bo dziś miał miejsce pierwszy otwarty trening pierwszej w Polsce drużyny futbolu amerykańskiego – Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

30-08-2012 Z CZUBA.PL
10 rzeczy, których nie wiedzieliście o kobiecym futbolu amerykańskim, a teraz będziecie wiedzieć

Mamy w Polsce pierwszą kobiecą drużynę futbolu amerykańskiego. Miano to już zawsze należeć będzie do Warsaw Sirens, których utworzenie jest niezłą okazją, żeby trochę poszperać i przedstawić Wam wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o żeńskim futbolu amerykańskim, ale akurat byliście zbyt zajęci hodowaniem kapibar, żeby o to zapytać.

Czytaj więcej

30-08-2012 Moje Miasto – Warszawa
Warszawskie syreny wchodzą do męskiego sportu

Męskich drużyn grających w futbol amerykański jest w naszym kraju już około 40. Teraz dołączy do nich zespół inny niż wszystkie, bo w Warsaw Sirens grają wyłącznie panie. – Mam nadzieję, że kiedyś w Polsce będzie kobieca liga futbolu amerykańskiego. Na razie zakładamy pierwszą drużynę, czyli przecieramy szlaki – mówi Marta Konopka-Mrozek z Warsaw Sirens.

Czytaj więcej

27-08-2012 SPORT.PL
Warsaw Sirens powstały z zazdrości. Pierwsza żeńska drużyna futbolowa w Polsce

Na treningach Warsaw Spartans zawsze kręciło się nas kilka – dziewczyn lub żon zawodników. I myślę, że choć żadna z nas głośno się do tego nie przyznawała, to wszystkie zazdrościłyśmy chłopakom. Dlatego teraz mówię, że Sirens powstały z zazdrości – mówi Marta Konopka-Mrozek, kapitan pierwszej w Polsce żeńskiej drużyny futbolowej Warsaw Sirens.

Czytaj więcej